Pasy bezkońcowe ścierne

PASY BEZKOŃCOWE ŚCIERNE

Pasy bezkońcowe przeznaczone są do obróbki zgrubnej (wstępnej) i wykończeniowej takich materiałów jak: stal nierdzewna, stal czarna, aluminium, stopy metali nieżelaznych itp. Obróbka wstępna polega na ukształtowaniu elementów metalowych powstałych w procesie kucia, odlewania i skrawania. Natomiast na etapie obróbki wykańczającej uzyskuje się jednorodny efekt na obrabianej powierzchni.

Oferujemy pasy bezkońcowe ścierne w wersji z różnymi minerałami, o różnej gramaturze, szerokości, długości i stopniu elastyczności. Dzięki temu z łatwością można je dopasować do różnych potrzeb i modeli szlifierek taśmowych.

Zastosowanie samoostrzącego się ziarna pozwala przedłużyć żywotność materiału ściernego, a dodatek chłodzący zapobiega przegrzewaniu się, wyginaniu oraz odbarwianiu obrabianego materiału. Specjalnie opracowana struktura pasów bezkońcowych powoduje, że proces obróbki jest wydajny i szybki, a efekty spójne i jednorodne, bez wgłębień i żłobień.

Pasy bezkońcowe ścierne naszej produkcji umożliwiają bardzo precyzyjną obróbkę i wykończenie rozmaitych powierzchni. Nadają się do szlifowania stali nisko- i wysokostopowej, odlewów cynkowych, żeliwa, tworzyw sztucznych, skóry, drewna, ceramiki. Mogą posłużyć m.in. do delikatnego skrawania i przygotowywania powierzchni, wykańczania paneli drewnianych, wygładzania ostrych krawędzi blach metalowych, szlifowania kształtów, konturów, profili i promieni, fazowania paneli szklanych, czyszczenia wykańczającego, lekkiego gratowania, prac pośrednich przed platerowaniem lub polerowaniem itd.

Jako producent materiałów ściernych oferujemy również inne materiały ścierne w postaci krążków welurowych, szczotek, ściernic garnkowych, talerzowych i trzpieniowych, dysków lamelkowych, włókninowych, clean&strip, roloc i włókniny sprasowanej.